Dla ucznia

Wielki krok na drodze do zawodowej przyszłości

Chcesz już dziś zaplanować swoją karierę i zdobyć unikalne kompetencje zawodowe?

Program Alkantara to inicjatywa, która łączy naukę w obszarze szeroko pojętego biznesu z możliwością korzystania z finansowego wsparcia. Jako uczestnik Akademii Alkantara bierzesz udział w angażujących zajęciach z ekspertami, korzystasz ze wsparcia dedykowanego mentora i możesz podjąć płatna praktyka zawodowa w jednej z naszych partnerskich firm.

Więcej o Akademii

Do kogo kierujemy ofertę?

Do udziału w Programie Alkantara zapraszamy zdolne osoby, które chcą studiować na Trójmiejskich uczelniach. Jeśli jesteś w klasie maturalnej, masz świetne wyniki i marzysz o studiach w Gdyni, Gdańsku lub Sopocie – weź udział w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022.

Co zyskujesz przez udział w Programie Alkantara?

zdobywasz unikalną wiedzę

budujesz cenne kompetencje zawodowe

współpracujesz z biznesowymi ekspertami

odkrywasz mechanizmy funkcjonowania biznesu

poznajesz działanie firm od podszewki

korzystasz ze wsparcia profesjonalnego mentora

możesz uzyskać stypendium na czas studiów

możesz podjąć płatną praktykę zawodową w wybranej firmie partnerskiej

Martwisz się o środki na studia w Trójmieście? Zgłoś się do Funduszu Stypendialnego

Fundusz Stypendialny Alkantara uruchomiliśmy z myślą o zdolnych osobach, które z różnych przyczyn nie mogą podjąć wymarzonych studiów w Gdańsku, Gdyni czy w Sopocie. Stypendium pomaga zorganizować życie w nowym miejscu i stworzyć odpowiednie warunki do nauki i rozwoju.

Więcej o Funduszu

Pytania i odpowiedzi

  1. Co zyskuję dzięki udziałowi w Programie Alkantara?

    Dzięki udziałowi w Programie Alkantara masz dostęp do cennej wiedzy zawodowej i otrzymujesz kompleksowe wsparcie osób, które osiągnęły sukces w biznesie. Jako uczestnik Programu Alkantara:

    • zdobywasz cenne kompetencje biznesowe
    • korzystasz z indywidualnej opieki mentora
    • bierzesz udział w profesjonalnych warsztatach
    • poznajesz szczegółowe zasady funkcjonowania firm
    • współpracujesz z ekspertami ze świata biznesu
    • podejmujesz płatną praktykę zawodową
    • możesz znaleźć pracę w firmach partnerskich
    • możesz otrzymać dopasowane do potrzeb stypendium
  2. Jakie warunki muszę spełnić, żeby wziąć udział w programie Alkantara?

    Do udziału w Programie Alkantara zapraszamy wszystkich zdolnych maturzystów, którzy chcą studiować na Trójmiejskich uczelniach. Jeśli wyróżniasz się świetnymi wynikami w nauce i chcesz od pierwszego roku studiów budować swoje zawodowe kompetencje, zgłoś się do Programu Alkantara. By to zrobić, skontaktuj się ze swoim wychowawcą lub doradcą zawodowym w swojej szkole. To osoby, które pomogą Ci wypełnić wszystkie dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji. Nabór na rok akademicki 2021/2022 trwa do 12 grudnia 2020.

  3. Czy zajęcia w Akademii Alkantara mogą kolidować z zajęciami na uczelni?

    Akademia Alkantara jest programem komplementarnym do edukacji na uczelniach wyższych czyli z zasady ma uzupełniać zajęcia akademickie. Zajęcia i spotkania z mentorami ustalamy zawsze w porozumieniu z naszymi uczestnikami, by wszyscy mogli swobodnie brać w nich udział.

  4. Jakie są moje zobowiązania w związku z udziałem w Programie Alkantara?

    Udział w Programie Alkantara jest dobrowolny i nie pociąga żadnych zobowiązań wobec organizatorów. Zakładamy, że każdy uczestnik dołącza do naszej inicjatywy, żeby korzystać ze wsparcia mentorów, rozwijać się zawodowo i realnie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

  5. Co się stanie, jeśli nie pogodzę studiów z zajęciami w ramach Akademii Alkantara?

    Udział w Programie Alkantara jest dobrowolny i nie pociąga żadnych zobowiązań wobec organizatorów. Jeśli zrezygnujesz z zajęć w Akademii Alkantara, nie ponosisz żadnej kary. Jeśli korzystasz z Funduszu Stypendialnego, nie musisz oddawać pobranych wcześniej pieniędzy. Nie jesteś też zobowiązana/ zobowiązany do podjęcia praktyk zawodowych w partnerskich firmach Programu Alkantara.

  6. Co się stanie, gdy zrezygnuję z udziału w Programie Alkantara?

    Nie czekają Cię żadne konsekwencje. Rezygnacja z Programu Alkantara, tak jak deklaracja udziału, jest w pełni dobrowolna.

  7. Czy po zakończeniu Akademii Alkantara otrzymuję dyplom lub inny dokument potwierdzający mój udział?

    Po zakończeniu (czyli po 5 latach) otrzymujesz dyplom ukończenia Akademii Alkantara, który potwierdza zdobytą wiedzę, cenne kontakty i umiejętności biznesowe. To dokument, który możesz wykorzystać w procesach rekrutacyjnych jako istotną przewagę konkurencyjną nad innymi kandydatami. Z dyplomem Akademii Alkantara zdecydowanie łatwiej zdobędziesz wymarzoną pracę i szybko rozwiniesz karierę.