Dla rodzica

Szansa na naukę i pewną zawodową przyszłość

Masz zdolne dziecko i chcesz, by mogło w pełni rozwinąć skrzydła w obszarze edukacji i przyszłej pracy?

Program Alkantara to inicjatywa, która łączy naukę z zakresu szeroko pojętego biznesu z możliwością korzystania z finansowego wsparcia. Uczestnicy Akademii Alkantara biorą udział w angażujących zajęciach z ekspertami, korzystają ze wsparcia dedykowanego mentora i mogą podjąć płatna praktyka zawodowa w jednej z naszych partnerskich firm.

Więcej o Akademii

Do kogo kierujemy ofertę?

Do udziału w Programie Alkantara zapraszamy zdolne osoby, które chcą studiować na Trójmiejskich uczelniach. Jeśli Twoje dziecko jest teraz w klasie maturalnej, wyróżnia się świetnymi wynikami w nauce i marzy o studiach w Gdyni, Gdańsku lub Sopocie – to doskonały moment, by wziąć udział w rekrutacji 2020/2021.

Co Twoje dziecko zyska jako uczestnik Programu Alkantara?

praktyczną wiedzę i cenne kompetencje zawodowe

współpracę z biznesowymi ekspertami

możliwość poznania mechanizmów biznesowych

okazję, by poznać działanie firm od podszewki

kompleksowe wsparcie profesjonalnego mentora

możliwość uzyskania stypendium na czas studiów

płatna praktyka zawodowa w wybranej firmie partnerskiej

lepszy start na rynku pracy

Martwisz się o środki na studia w Trójmieście? Zgłoś się do Funduszu Stypendialnego

Fundusz Stypendialny Alkantara uruchomiliśmy z myślą o zdolnych osobach, które z różnych przyczyn nie mogą podjąć wymarzonych studiów w Gdańsku, Gdyni czy w Sopocie. Stypendium pomaga zorganizować życie w nowym miejscu i stworzyć odpowiednie warunki do nauki i rozwoju.

Więcej o Funduszu

Pytania i odpowiedzi

  1. Czym jest Program Alkantara?

    Program Alkantara to zajęcia biznesowe oraz fundusz stypendialny stworzony dla zdolnych studentów z województwa pomorskiego i nie tylko. Obejmuje 4 obszary: edukację, mentoring, praktykę zawodową Jego celem jest rozwój kompetencji biznesowych młodych ludzi i zapewnienie im lepszego startu na rynku pracy.

  2. Kto może wziąć udział w Akademii Alkantara?

    Do Programu Alkantara mogą zgłaszać się zdolni uczniowie klas maturalnych, którzy chcą studiować na trójmiejskich uczelniach. Żeby dowiedzieć się więcej, należy skontaktować się z wychowawcą lub doradcą zawodowym w szkole. To osoby, które pomogą wypełnić wszystkie dokumenty potrzebne w procesie rekrutacji. Nabór na rok akademicki 2021/2022 trwa do 12 grudnia 2020.

  3. Kto może skorzystać z Funduszu Stypendialnego?

    Udział w Funduszu Stypendialnym mogą zgłaszać osoby, które z różnych przyczyn nie mogą podjąć wymarzonych studiów w Trójmieście. Każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie. Wysokość stypendium ustalamy tak, by umożliwić naszym uczestnikom utrzymanie w mieście, w którym chcą studiować. Bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby uczestnika, uwzględniając koszty utrzymania oraz zapewnienie niezbędnych warunków do nauki i rozwoju.

  4. Czym się różni Akademia Alkantara od Funduszu Stypendialnego?

    Akademia Alkantara to program angażujących zajęć i warsztatów biznesowych prowadzonych przez doświadczonych praktyków (przedsiębiorców, managerów i szkoleniowców związanych z biznesem). Program Akademii Alkantara realizujemy w trzech obszarach: edukacji, mentoringu i praktyce zawodowej.

    Z kolei Fundusz Stypendialny to druga część Programu Alkantara. Jego celem jest wyrównywanie szans młodych i zdolnych ludzi przez pomoc w finansowaniu potrzeb związanych ze studiami w Gdańsku, Gdyni czy w Sopocie. Wysokość stypendium ustalamy tak, by umożliwić naszym uczestnikom utrzymanie w mieście, w którym chcą studiować. Zawsze bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby uczestnika, uwzględniając koszty utrzymania oraz zapewnienie niezbędnych warunków do nauki i rozwoju.

    Można być wyłącznie uczestnikiem Akademii Alkantara lub korzystać zarówno z możliwości Akademii, jak i Funduszu Stypendialnego.

  5. Czy zajęcia w Akademii Alkantara mogą kolidować z zajęciami na uczelni?

    Akademia Alkantara jest programem komplementarnym do edukacji na uczelniach wyższych czyli z zasady ma uzupełniać zajęcia akademickie. Zajęcia i spotkania z mentorami ustalamy zawsze w porozumieniu z naszymi uczestnikami, by wszyscy mogli swobodnie brać w nich udział.

  6. Co się stanie, jeśli uczestnik zrezygnuje z udziału w Akademii Alkantara?

    Udział w Programie Alkantara jest dobrowolny i nie pociąga żadnych zobowiązań wobec organizatorów. Jeśli uczestnik zrezygnuje z zajęć w Akademii Alkantara, nie ponosi żadnej kary. Jeśli korzysta z Funduszu Stypendialnego, nie musi oddawać pobranych wcześniej pieniędzy. Nie jest też zobowiązany do podjęcia praktyk zawodowych w partnerskich firmach Programu Alkantara.

  7. Jakie są zobowiązania uczestnika w związku z udziałem w Programie Alkantara?

    Udział w Programie Alkantara jest dobrowolny i nie pociąga żadnych zobowiązań wobec organizatorów. Zakładamy, że każdy uczestnik dołącza do naszej inicjatywy, żeby korzystać ze wsparcia mentorów, rozwijać się zawodowo i realnie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.