Dla Partnerów

Co Alkantara znaczy dla biznesu?

Dzięki kompleksowej współpracy przedsiębiorców, managerów i szkoleniowców w ramach Programu Alkantara:

Zwiększamy liczbę wartościowych specjalistów na rynku pracy

Wspieramy rozwój trójmiejskiego biznesu i promujemy ekspertów

Tworzymy wartościową sieć przedsiębiorców, szkoleniowców i mentorów

Działamy społecznie, skutecznie budując CSR firm partnerskich

Jak można wspierać Program Alkantara?

Program Alkantara to inicjatywa Fundacji Inspirujące Przykłady kierowana do zdolnych studentów z województwa pomorskiego i nie tylko. Tworzą ją świetni specjaliści (między innymi przedsiębiorcy, managerowie, szkoleniowcy). To dzięki naszym ekspertom możemy skutecznie rozwijać kompetencje biznesowe młodych ludzi, dać im kompleksowe wsparcie w czasie studiów, a także zapewnić mocne wejście na rynek pracy.

Więcej o Akademii

Jak można wspierać Program Alkantara?

Sposobów na włączenie się w działania Programu Alkantara jest kilka. Każdy z nich jest cenny, bo pomaga młodym ludziom realizować marzenia o studiach i karierze w Trójmieście.

Rozwijaj z nami program Alkantara jako:

1Partner

Wspieraj Program Alkantara jako firma partnerska oferująca płatne praktyki, staże i możliwość zatrudnienia. Stwórz przyjazne warunki do rozwoju zawodowego, współpracując z uczestnikami Akademii Alkantara w formie pełnego etatu w czasie wakacji lub części etatu w ciągu roku. Pokaż dobre praktyki biznesowe oraz skuteczne zarządzanie firmą od kuchni. Buduj z nami kompetentne młode kadry i zyskaj świetnie przygotowanych, młodych specjalistów.

2Mentor

Pokaż dobry przykład i wspieraj młodych ludzi na drodze do wymarzonej kariery. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, managerem lub szkoleniowcem z obszaru biznesu, zostań mentorem Akademii Alkantara. Dziel się z Twoim podopiecznym swoją wiedzą, doświadczeniem i biznesowym know-how. Udzielaj rad i pomagaj szukać najlepszych sposobów na rozwój w obszarze edukacji oraz kariery.

3Wykładowca

Zostań wykładowcą Akademii Alkantara. Dołącz do zespołu przedsiębiorców, managerów zarządzających projektami oraz zespołami, szkoleniowców z obszaru biznesu i innych specjalistów. Dziel się bezcenną wiedzą i doświadczeniem w obszarach:

  • Przedsiębiorczość i finanse
  • Organizacja projektowa i zarządzanie przez projekty
  • Kompetencje miękkie: komunikacja, współpraca i techniki negocjacji
  • Kultura: elementy kulturoznawstwa, filozofii i podstawy sztuki

4Sponsor

Wspieraj działalność Programu Alkantara i pomóż nam tworzyć Fundusz Stypendialny dla najbardziej potrzebujących studentów. Spełniaj marzenia młodych ludzi o studiach i mieszkaniu w Trójmieście. Stwórz niezbędne warunki do nauki i rozwoju. Pomóż definiować lepszą zawodową przyszłość zdolnych studentów.

Razem tworzymy lepszą zawodową przyszłość młodych ludzi.